Kalkulator kredytu – Obliczanie rat kredytu hipotecznego-kredyt wbk kalkulator

Koszt pożyczki zależy od wielu składników : oprocentowania, prowizji, typu spłaty. Prowizja skasowana jest na początku czasu kredytowania, a kredytobiorcy w szeregu przypadków decydują się wliczyć do pożyczanej sumy. Odsetki to wynagrodzenie banku za wypożyczony kapitał.

W każdej racie kredytu spłacamy: element zadłużenia oraz odsetki. Najpopularniejsze metody spłaty to raty stałe i malejące. W racie równej suma kapitału i odsetek jest zawsze taka sama. Zmieniają się wyłącznie proporcje składników – na początku przewagę mają odsetki, a na ostatek kapitał. W ratach malejących za każdym razem spłacamy tyle samo kapitału, a zmenia się suma odsetek. Maleje ona z biegiem czasu, dlatego że do spłaty pozostaje coraz to mniej zadłużenia.

Kalkulator kredytu pozwala utworzyć scenariusz spłaty dla rat równych lub malejących oraz zorientować się, jak dużo zapłacimy za pożyczany pieniądz. Dowiesz się dzięki niemu, jaka będzie wielkość odsetek płaconych w każdej racie oraz ile długu pozostanie do spłaty po uregulowaniu każdej płatności.

Kalkulator kredytu

PLN

miesięcy

PLNEURUSD

malejącerówne

Comments are closed.